Najczęściej zadawane pytania

Jaki hosting wybrać dla DonLinkage?

Ogólnie nie polecamy dzielonych serwerów, jest z nimi dużo problemów! Serwery dzielone nie zostały stworzone dla takich narzędzi jak DonLinkage. Administratorzy często blokują tego typu narzędzia na dzielonych serwerach. Polecamy instalację na serwerach VPS.

Jaki VPS wybrać dla DonLinkage?

Polecamy VPS np. w hitme.pl - nie ma tam od dłuższego żadnych problemów. Pytaliśmy o możliwość instalowania DonLinkage na serwerach w hitme.pl i nie było żadnych przeciwwskazań. W hitme.pl jest to koszt około 170 zł rocznie, do tego trzeba doliczyć ewentualne koszty zarządzania (instalacja serwera, przystosowanie środowiska i naprawa problemów jeśli się zdarzą). Oczywiście można szukać tańszego VPSa, ale przed wykupieniem trzeba zapytać administratora, czy nie mają nic przeciw instalowaniu (w zasadzie używania ich IP do automatycznego spamowania) na ich serwerze narzędzia DonLinkage (nie trzeba pytać, jeśli DonLinkage będzie używany jedynie do prywatnych baz - w tym skryptów premium).

Czy aktualizacje DonLinkage są płatne?

NIE. Za aktualizację DonLinkage przez wszystkie lata nie wzięliśmy od użytkownika ani złotówki - i nie weźmiemy!

Co to jest Premium DonLinkage?

Premium to opcja rozszerzająca możliwości DonLinkage o dostęp do prywatnej bazy stron na których można umieśić linki do stron! Oprócz tego w Premium dostępne są pakiety indeksowania (z indeksowanie.i4a.pl), tworzenia synonimów (synonim.i4a.pl) i jest codzienna aktualizacja baz (z freshscraper.i4a.pl).

Czym jest DonLinkage?

DonLinkage jest programem do pozycjonowania rozwijanym od wielu lat. Dzięki niemu użytkownicy wypozycjonowali setki tysięcy różnych fraz!

Czym jest program do pozycjonowania?

Program do pozycjonowania nie wykona całej pracy za użytkownika. Jest jedynie narzędziem, od wykorzystania którego zależy sukces. Początkującym użytkownikom zawsze służymy radą. Program do pozycjonowania pomoże Ci zdobyć wiele linków małym nakładem pracy. Program do pozycjonowania pomoże Ci zdobyć wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.

Czym jest automat do pozycjonowania?

DonLinkage to nie zwykły program, to automat. Dzięki niemu zautomatyzujesz wiele prac, których ręczne wykonywanie normalnie zajęłoby o wiele więcej czasu. Automatyzacja prac jest obecnie ważna, zaoszczędzony czas można przeznaczyć na inne działania SEO. W automacie tym raz definiujesz projekt, a on wykona zaplanowany harmonogram (można rozłożyć harmonogram na dowolnie wybrany czas).

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych nie jest już takie proste, jak kilka lat temu. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na zdobywane linki, ale też czynniki na stronie internetowej - optymalizacja. Jednym zdaniem: pozycjonowanie stron internetowych to te działania, które prowadzą do zdobycia wyższych pozycji w wyszukiwarkach.

Czy automatyczne pozycjonowanie stron internetowych działa?

Odradzamy całkowicie automatyczne pozycjonowanie stron internetowych. Ważne jest, by najpierw do strony zdobyć dobre, mocne linki z wiekowych stron. Od tego powinno się zacząć. Dopiero po wzmocnieniu strony można pomyśleć o automatyzacji prac.

Czy samodzielne pozycjonowanie stron internetowych może się udać?

Oczywiście! Jednak nie jest to takie proste, bo wymaga od użytkownika wielu godzin nauki. Jeśli liczysz na program typu start/stop, to niestety, ale jedynym rozsądnym wyjściem będzie podpisanie umowy na pozycjonowanie stron internetowych z profesjonalną firmą, która zajmie się Twoim SEO.

Czy autmatyczne wspomaganie zdobywania linków jest dobre?

Tak, zalecamy używanie automatycznych technik zdobywania linków jako dodatek do pozycjonowania, a nie główny składnik. Przy wyłącznie automatycznym pozycjonowaniu stron może się okazać, że będzie zupełny brak efektów.

Postawić na automatyczne zdobywanie linków, czy lepiej zdobywać je powoli i ręcznie?

Na pewno należy postawić na ręczne pozyskiwanie linków tam, gdzie nie dojdzie żaden automat. Nierozsądne jest jednak ręczne zdobywanie linków ze stron, na których można pozyskać linki automatycznie.

Czy Google kara automatyczne linkowanie?

Automatyczne linkowanie jest sprzeczne z polityką wyszukiwarki Google, dlatego należy najpierw wzmocnić stronę dobrymi, ręcznie zdobytymi linkami. Po takim zabiegu Google obdarowuje stronę zaufaniem, wtedy można rozpocząć automatyczne linkowanie.

Linkowanie - wybrać program czy zlecać linki?

To wszystko zależy od skali przedsięwzięcia, budżetu i posiadanego czasu. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Jaki jest najlepszy program do linkowania stron?

Ufamy i jesteśmy przekonani o tym, że to właśnie DonLinkage jest najlepszym wyborem d, DonLinkage to najlepszy program do pozycjonowania. Niech świadczy o tym fakt, że program jest rozwijany od wielu lat, mamy użytkowników od samego początku - to musi działać!

Co warto jeszcze mieć opróćz programu do pozycjonowania w Google?

Pozycjonując stronę internetową (lub więcej stron internetowych) należy zaopatrzyć się w system indeksujący. DonLinkage posiada możliwość automatycznego wysyłania zdobytych linków do systemów indeksujących (np. indeksowanie.i4a.pl). Można też postawić na prywatny system indeksujący, który można zbudować za pomocą programu DonIndekser.

Oprócz indeksowania przyda się jeszcze system OCR (na przykład OCRdl lub/i 2captcha.com).

Przyda się też system monitorujący. Na szczęście DonLinkage ma wbudowany system do monitorowania pozycji.

Potrzebny będzie też jakiś dowolny harvester do budowania własnych list. W tym przypadku DonLinkage również sprosta oczekiwaniom oferując wbudowany harvester adresów z Google.

Do tego wszystkie jeszcze trzeba wyposażyć się w konto 2captcha.com w celu odblokowania IP w Google (do celów monitorowania czy harvestowania). Opcjonalnie można wyposażyć się jeszcze w zestaw proxy czy też system automatycznie tworzący teksty/synonimy (np. synonim.i4a.pl) - choć tu i DonLinkage posiada wbudowane generatory, z których warto skorzystać.

Czy DonLinkage to jedyny program do automatycznego pozycjonowania w Google?

Oczywiście, że są też inne. Jednak uważamy, że warto postawić właśnie na nasz program.